The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 07-02-2011
papa papa не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 28
Благодари: 7
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране Колко голяма антена за 10изток Premier League HDTV

Привет!

С доста зор и случайно (трябваше леко да изместя антената) изкарах за жалост нестабилен сигнал на тази програма, който се разпада. Така е и с останалите 2-3 програми на същата честота.
Приемник Amiko 8800 HD Combo, конвертор 0,3dB, антена офсет 1,60/1,80м.
Имайки предвид зоната на облъчване в сайтовете Lyngsat и Kingofsat, този резултат ми изглежда много странен.
Индикаторът за нивото на сигнала е закован на 90%, а този за качеството на сигнала буквално се мята лудо насам-натам от 35 до 65.

Моля да споделите от личен опит, с каква антена се хваща нормално тази програма на честота 11305 MHz на 10 Изток, Eutelsat.

Много благодаря!

Последно редактирано от papa : 07-02-2011 на 01:26
Отговори с цитат
  #2  
Стар 07-02-2011
Аватара на vassilp
vassilp vassilp не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Мнения: 456
Благодари: 168
Получил благодарност:
143 пъти в 71 поста
Сваляния: 100
Ъплоуди: 3
По подразбиране

В София, парабола 1,50 излиза без проблем...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на vassilp за този полезен пост :
papa (07-02-2011)
  #3  
Стар 07-02-2011
papa papa не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 28
Благодари: 7
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vassilp Вижте мненията
В София, парабола 1,50 излиза без проблем...
И аз съм в София, ама ето че с тая моя антена сигналът е доста нестабилен.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 07-02-2011
Аватара на vassilp
vassilp vassilp не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Мнения: 456
Благодари: 168
Получил благодарност:
143 пъти в 71 поста
Сваляния: 100
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от papa Вижте мненията
И аз съм в София, ама ето че с тая моя антена сигналът е доста нестабилен.
Големината на антената ти е повече от достатъчна, за да гледаш безпроблемно канала. Виж конвертора да не ти е приютил някое насекомо - аз навремето имах подобен проблем... Или пък паницата не ти е настроена....
Отговори с цитат
  #5  
Стар 07-02-2011
tibuzdrev tibuzdrev не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Мнения: 217
Благодари: 11
Получил благодарност:
25 пъти в 19 поста
Сваляния: 81
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Triax 88 без проблем централна България.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 07-02-2011
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

А може би проблема не е в насекомото, а лекото завъртане наляво, дясно, или навътре,навън на конвертора.
__________________
In the beginning was dark, and then bang...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 07-02-2011
papa papa не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 28
Благодари: 7
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря на всички отговорили досега!
Явно трябва да се донастройва нещо. Днес между 13 и 15 часа гледах и картината не забиваше. Между 15 и 16 часа се разпадаше и не ставаше за гледане и изключих приемника, влязох в борда и видях горните отговори. Нивото на сигнала е на 90%, а качеството от пъвоначално около 65-70% след 15 часа се размята между 40 и 60% при такъв слънчев ден и чисто небе!!

Или ще се донастройва антената от специалит, или ще се сменя конвертора. Доколкото разбирам, с тази мойта паница би трабвало картината да "спи". Очуден съм че дори офсетка Триакс 88 го приема сигнала безпроблемно!

За инфо на интересуващи се: Такова разпадане на сигнала имам и на Астра при немската Das Erste (= ARD) и например mdr и NDR. Това са програми от лъч H на Астра (най-стар и слаб). Преди 2 години никакви проблеми с тези програми. Но от 2 години стана странно. АРД хващам с тази паница само за 1-2 часа по обяд и от 18 до 20-20:30 часа. След 20:30 часа "Чао" на сигнала!! МДР и НДР почти никога! Приемник еSpecta.

Към Амико 8800 ХД Комбо съм включил малък офсет 75/80см. Конвертор Инваком 0,3dB. С тази малка антена МДР и НДР се хващат с малко до яко разпадане (винаги между 21 и 21:30 часа, като че ли някой "затваря кранчето" на сателитния лъч H. (докато с голямата направо не се явяват в 95% от случаите).

Впрочем, нестабилен разпадащ се сигнал имам и на ТRT HD 42изток (на 7изток е пък абсолютно стабилен!) с малккия офсет. С големия офсет на 42изток пак не спи картината (има чат-пат леко разпадане). А иначе Дубай спортс ХД и Алкаас ХД на 26изток с малката антена направо спят!

Ще се радвам на още някои съвети и лични наблюдения от Вас.
Благодаря предварително и ще кажа какво е станало!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 07-02-2011
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от papa Вижте мненията
Благодаря на всички отговорили досега!
Явно трябва да се донастройва нещо. Днес между 13 и 15 часа гледах и картината не забиваше. Между 15 и 16 часа се разпадаше и не ставаше за гледане и изключих приемника, влязох в борда и видях горните отговори. Нивото на сигнала е на 90%, а качеството от пъвоначално около 65-70% след 15 часа се размята между 40 и 60% при такъв слънчев ден и чисто небе!!

Или ще се донастройва антената от специалит, или ще се сменя конвертора. Доколкото разбирам, с тази мойта паница би трабвало картината да "спи". Очуден съм че дори офсетка Триакс 88 го приема сигнала безпроблемно!

За инфо на интересуващи се: Такова разпадане на сигнала имам и на Астра при немската Das Erste (= ARD) и например mdr и NDR. Това са програми от лъч H на Астра (най-стар и слаб). Преди 2 години никакви проблеми с тези програми. Но от 2 години стана странно. АРД хващам с тази паница само за 1-2 часа по обяд и от 18 до 20-20:30 часа. След 20:30 часа "Чао" на сигнала!! МДР и НДР почти никога! Приемник еSpecta.

Към Амико 8800 ХД Комбо съм включил малък офсет 75/80см. Конвертор Инваком 0,3dB. С тази малка антена МДР и НДР се хващат с малко до яко разпадане (винаги между 21 и 21:30 часа, като че ли някой "затваря кранчето" на сателитния лъч H. (докато с голямата направо не се явяват в 95% от случаите).

Впрочем, нестабилен разпадащ се сигнал имам и на ТRT HD 42изток (на 7изток е пък абсолютно стабилен!) с малккия офсет. С големия офсет на 42изток пак не спи картината (има чат-пат леко разпадане). А иначе Дубай спортс ХД и Алкаас ХД на 26изток с малката антена направо спят!

Ще се радвам на още някои съвети и лични наблюдения от Вас.
Благодаря предварително и ще кажа какво е станало!
Двете антени през дисек ли са?
__________________
In the beginning was dark, and then bang...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 07-02-2011
papa papa не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 28
Благодари: 7
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от BOBIKAT Вижте мненията
Двете антени през дисек ли са?
С Амико 8800 ХД Комбо е малкия офсет с дисек-мотор на USALS.

Към еSpecta (не е ХД приемник, на 5 години стана) е свързан големия офсет с линеен мотор и позиционер Strong.

Двата приемника са в 2 различни стаи.

Когато искам да гледам Премиер Лиг ХД на 10изток (за жалост с малкия офсет не се хваща сигнал), от Loop на eSpecta-та (в стенд-бай режим) имам коаксиален кабел до Amiko-то в другата стая. Към входа на ХД приемника просто разменям кабелите. Така практикувам.

Явно или се е размърдала голямата чиния от ветровете, или имам някакъв смущаващ сигнал. Утре ще я гледат специалисти.

Някой впрочем да хваща и гледа стандартния, не-ХД сигнал на Sport1 (DSF), и австрийските ORF 1 и 2 на Астра и ако да, то с колко голяма антена?
При мен от 2 години, въпреки този голям офсет, НАПЪЛНО ИЗЧЕЗНАХА! Все едно не съществуват.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 07-02-2011
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

А сега амигото го занеси дето е Хаспектата и го вържи директно към голямата офсетка, не през луп-а.
__________________
In the beginning was dark, and then bang...
Отговори с цитат
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
10изток, hdtv, league, premier, антена, голяма, за, Колко


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Premier League HD archibal СПОРТ 11 01-03-2011 15:43
TV 2 Premier League 3 HD: (Thor 6) 4K UHD HDTV нови канали и новини 0 26-01-2011 23:40
TV 2 Premier League 1 HD: (Thor 6) 4K UHD HDTV нови канали и новини 0 26-01-2011 23:40
Premier League HD: (Eutelsat W2A) 4K UHD HDTV нови канали и новини 0 19-01-2011 01:10
TV 2 Premier League 3 HD: (Astra 4A) 4K UHD HDTV нови канали и новини 0 17-12-2010 01:00


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:50.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.